Subasta 291

Date: 2017-04-26

# Items: 1270

Total starting: 418807

Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 106
Comtat de Provença. Ramon Berenguer V (1209-1245). ¿Arles?. Diner heràldic. (Cru.V.S. 176 var) (Cru.Occitània 103a) (Cru.C.G. 2032 var). 0,45 g. Rara. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 107
Comtat de Provença. Ramon Berenguer V (1209-1245). Marsella. Diner marsellès. (Cru.V.S. 178) (Cru.Occitània 104) (Cru.C.G. 2034). 0,66 g. Rara. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 108
Comtat de Provença. Ramon Berenguer V (1209-1245). Marsella. Òbol marsellès. (Cru.V.S. 179) (Cru.Occitània 105) (Cru.C.G. 2035). 0,39 g. Rara. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 109
Provença Rodaniana. Ramon V (1148-1194) y Ramon VI (1194-1222) de Tolosa. Diner. (Cru.Occitània 124). 0,59 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 110
Comtat d'Embrun. Bertran d'Urgell (1150-1207). Diner. (Cru.V.S. 183.1) (Cru.Occitània 115a, como Bernat I) (Cru.C.G. 2043a). 0,75 g. Bellísima. Rara y más así. EBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 111
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 112
Comtat d'Embrun. Bertran d'Urgell. Òbol. (Cru.V.S. 184) (Cru.Occitània 116, como Bernat I) (Cru.C.G. 2044). 0,29 g. Muy rara. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 113
Alfons I (1162-1196). Barcelona. Diner. (Cru.V.S. 296) (Cru.C.G. 2100). 1,02 g. Buen ejemplar. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 114
Alfons I (1162-1196). Barcelona. Òbol. (Cru.V.S. 297) (Cru.C.G. 2101). 0,31 g. Escasa. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 115
Comtat de Provença. Alfons I (1162-1196). Provença. Diner de la mitra. (Cru.V.S. 168) (Cru.Occitània 94) (Cru.C.G. 2102). 0,88 g. Atractiva. Rara así. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 116
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 117
Alfons I (1162-1196). Provença. Ral coronat. (Cru.V.S. 170) (Cru.Occitània 96) (Cru.C.G. 2104). 0,81 g. Corona doble. Atractiva. Escasa así. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 118
Alfons I (1162-1196). Provença. Òbol del ral coronat. (Cru.V.S. 171) (Cru.Occitània 97) (Cru.C.G. 2105). 0,31 g. Bella. Brillo original. Rara así. EBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 119
Alfons I (1162-1196). Aragón. Dinero jaqués. (Cru.V.S. 298) (Cru.C.G. 2106). 0,89 g. Leve defecto de cospel. Escasa. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 120
Alfons I (1162-1196). Aragón. Óbolo jaqués. (Cru.V.S. 299) (Cru.C.G. 2107). 0,44 g. Buen ejemplar. Rara. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 121
Pere I (1196-1213). Barcelona. Diner. (Cru.V.S. 300) (Cru.C.G. 2109). 0,91 g. Atractiva. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 122
Pere I (1196-1213). Barcelona. Òbol. (Cru.V.S. 301) (Cru.C.G. 2110). 0,44 g. Bella. Escasa. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 123
Comtat de Provença. Pere I (1196-1213). Provença. Ral coronat. (Cru.V.S. 172) (Cru.Occitània 98a) (Cru.C.G. 2114a). 0,86 g. Corona simple. Atractiva. Escasa. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 124
Comtat de Provença. Pere I (1196-1213). Provença. Ral coronat. (Cru.V.S. 172 var) (Cru.Occitània 98 var) (Cru.C.G. 2114 var). 0,87 g. Corona doble. Busto y cabellos distintos. Escasa. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 125
Pere I (1196-1213). Aragón. Dinero jaqués. (Cru.V.S. 302) (Cru.C.G. 2116). 0,70 g. Buen ejemplar. Escasa. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 291 - 126
Pere I (1196-1213). Aragón. Óbolo jaqués. (Cru.V.S. 303) (Cru.C.G. 2117). 0,49 g. Rarísima. BC+.