Auction 379 - Floor auction

Date: 2021-12-15

# Items: 611

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1043
(521-478 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4240) (CNG. VI, 938). 2,47 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1044
(478-455 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4241) (CNG. VI, 957). 2,54 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1045
(454-427 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4243) (CNG. VI, 968). 2,52 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1046
(454-427 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 967). 2,44 g. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1047
(412-378 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4245 var) (CNG. VI, 987). Ex Künker 27/09/2010, nº 332. 2,45 g. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1048
(454-427 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 985). 2,50 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1049
(377-326 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 1014). 2,50 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1050
(454-427 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4246) (CNG. VI, 980). 2,56 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1051
(454-427 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4246 var) (CNG. VI, 973). 2,49 g. MBC/MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1052
(412-378 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4248) (CNG. VI, 1001). 2,55 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1053
(377-326 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 1009). 2,49 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1054
(377-326 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4249) (CNG. VI, 1016). 2,51 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1055
(412-378 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 1002). 2,50 g. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1056
(377-326 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4250) (CNG. VI, 1026). Ex Maison Palombo 27/11/2009, nº 12. 2,51 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1057
(377-326 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4250 var) (CNG. VI, 1021). Ex Hirsch 11/02/2010, nº 1740. 2,54 g. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1058
(412-378 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 996). 2,48 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1059
(377-326 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 1011). Punzonada en anverso. Ex Künker 11/10/2007, nº 8152. 2,54 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1060
(377-326 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 1013). 2,49 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1061
(377-326 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 1025). 2,55 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1062
(412-378 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4251) (CNG. VI, 997). 2,45 g. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1063
(454-427 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 978). 2,50 g. MBC+.