Auction 379 - Floor auction

Date: 2021-12-15

# Items: 611

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1022
(521-478 a.C.). Jonia. Focea. Hekté. (S. falta) (SNG. Aulock 7943). Ex Numismatik Naumann 03/01/2016, nº 349. 2,55 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1023
(550-500 a.C.). Jonia. Eritras. Hekté. (S. falta) (SNG. Aulock 1942). 2,54 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1024
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. 3820 var) (BMC. XV, falta). Ex Numismatik Naumann 05/10/2014, nº 282. 2,66 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1025
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. falta) (BMC. XV, falta). Ex Numismatik Naumann 05/10/2014, nº 281. 2,65 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1026
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. falta) (BMC. XV, falta). Ex Numismatik Naumann 04/11/2018, nº 145. 2,68 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1027
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. falta) (SNG. Francia 206). 2,71 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1028
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. 3822). 2,60 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1029
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. falta) (SNG. Francia 276). 2,40 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1030
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. 3823 var) (BMC. XV, 40 var). Ex Numismatik Naumann 01/10/2017, nº 133. 2,67 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1031
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. falta) (BMC. XV, falta). Ex Numismatik Naumann 01/10/2017, nº 133. 2,50 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1032
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. falta) (SNG. Francia 241). Ex Numismatik Naumann 01/09/2013, nº 151. 2,02 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1033
(500-450 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. 3824 var) (SNG. Francia 219). 2,70 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1034
(450-400 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. 3831). 2,64 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1035
(450-400 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. 3834). 2,69 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1036
(450-400 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. 3835). 2,61 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1037
(450-400 a.C.). Misia. Kyzikos. Hekté. (S. falta) (BMC. XV, falta). Ex Roma Numismatics 27/09/2015, nº 500. Ex Numismatik Lanz 07/12/2015, nº 110. Ex Gorny & Mosh 10/10/2016, nº 211. 2,64 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1038
(521-478 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4237 var) (CNG. VI, 935). 2,51 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1039
(521-478 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 933). 2,52 g. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1040
(521-478 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. 4238) (CNG. VI, 941). 2,48 g. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1041
(478-455 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 960). Ex Hirsch 11/02/2010, nº 1733. 2,52 g. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 379 - Floor auction . 1042
(521-478 a.C.). Lesbos. Mytilene. Hekté. (S. falta) (CNG. VI, 944). Ex Numismatik Lanz 02/11/2009, nº 103. 2,48 g. MBC.