Auction 345 – Floor auction

Date: 2020-02-13

# Items: 848

Total starting: 342520

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 190
Comtat de Provença. Alfons I (1162-1196). Provença. Ral coronat. (Cru.V.S. 170) (Cru.Occitània 96) (Cru.C.G. 2104). 0,96 g. Corona doble. Atractiva. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 191
Comtat de Provença. Alfons I (1162-1196). Provença. Òbol del ral coronat. (Cru.V.S. 171) (Cru.Occitània 97) (Cru.C.G. 2105). 0,45 g. Corona doble. Ex Áureo 28/04/1999, nº 2193. Escasa. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 192
Comtat de Provença. Jaume I (1213-1276). Provença. Ral coronat. (Cru.V.S. 174 var) (Cru.Occitània 100 var) (Cru.C.G. 2124 var). 0,80 g. Serie de tres puntos en la cruz. Ex Áureo 28/04/1999, nº 2195. Rara. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 193
Comtat de Provença. Ramon Berenguer V (1209-1245). Marsella. Gros marsellès. (Cru.V.S. 177) (Cru.Occitània 102) (Cru.C.G. 2033). 1,62 g. Buen ejemplar. Ex Áureo 02/07/2003, nº 183. Rara. EBC-/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 194
Comtat de Provença. Ramon Berenguer V (1209-1245). Marsella. Diner marsellès. (Cru.V.S. 178) (Cru.Occitània 104) (Cru.C.G. 2034). 0,77 g. Rara. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 195
Comtat de Provença. Ramon Berenguer V (1209-1245). Marsella. Òbol marsellès. (Cru.V.S. 179) (Cru.Occitània 105) (Cru.C.G. 2035). 0,48 g. Rara. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 196
Comtat de Forcalquer. Guillem II d'Urgell (1150-1209). Forcalquer. Diner. (Cru.V.S. 180 var) (Cru.Occitània 117d) (Cru.C.G. 2040e). 0,74 g. Buen ejemplar. Rara. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 197
Comtat d'Embrun. Bertran d'Urgell (1150-1207). Embrun. Diner. (Cru.V.S. 183.1) (Cru.Occitània 115a, como Bernat I) (Cru.C.G. 2043a). 0,91 g. Buen ejemplar. Ex Áureo 16/12/1999, nº 2192. Rara. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 198
Pere I (1196-1213). Barcelona. Diner. (Cru.V.S. 300) (Cru.C.G. 2108). 1 g. Buen ejemplar. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 199
Pere I (1196-1213). Barcelona. Òbol. (Cru.V.S. 301) (Cru.C.G. 2110). 0,43 g. Incrustación. Bella. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 200
Jaume I (1213-1276). València. Diner. (Cru.V.S. 316) (Cru.C.G. 2129). 1,08 g. Segunda emisión. Buen ejemplar. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 201
Jaume I (1213-1276). València. Òbol. (Cru.V.S. 317) (Cru.C.G. 2133). 0,49 g. Tercera emisión. Ex Áureo 05/04/1995, nº 310. Escasa. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 202
Pere II (1276-1285). Sicília. Pirral. (Cru.V.S. 325 var) (Cru.C.G. 2142 var) (MIR. 172). 3,23 g. Atractiva. Escasa y más así. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 203
Pere II (1276-1285). Sicília. Pirral. (Cru.V.S. 326.1) (Cru.C.G. 2143b) (MIR. 172 var). 3 g. MBC+/MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 204
Alfons II (1285-1291). Barcelona. Croat. (Cru.V.S. 331) (Cru.C.G. 2148). 3 g. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 205
Jaume II (1291-1327). Barcelona. Croat. (Cru.V.S. 337.4) (Cru.C.G. 2157e). 3,15 g. Buen ejemplar. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 206
Jaume II (1291-1327). Barcelona. Croat. (Cru.V.S. falta) (Cru.C.G. 2156a). 3,07 g. Flores de cinco pétalos en el vestido. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 207
Jaume II (1291-1327). Barcelona. Croat. (Cru.V.S. falta) (Cru.C.G. 2156). 3,08 g. Flores de cinco pétalos en el vestido. Ligera grieta. Ex Áureo 08/05/2001, nº 2306. (MBC).
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 208
Jaume II (1291-1327). Sicília. Pirral. (Cru.V.S. 353) (Cru.C.G. 2171) (MIR. 179). 3,24 g. Ex Áureo 22/09/2003, nº 430. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 209
Jaume II (1291-1327). Sicília. Pirral. (Cru.V.S. 355.1 var) (Cru.C.G. 2173a var) (MIR. 179 var).. 3,32 g. Ex Calicó 26/02/1987, nº 73. Ex Colección Baucis. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 345 – Floor auction - 210
Alfons III (1327-1336). Barcelona. Croat. (Cru.V.S. 366.1) (Cru.C.G. 2184c). 3 g. Ex CFN 27/11/1982, nº 174. MBC-.