Subasta 410

Date: 2023-05-23

# Items: 1121

Total starting: 54389

Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2127
Califato Omeya de Damasco. AH 120. Hisham ibn Abd al-Malik. Wassit. Dirhem. (S.Album 137) (Lavoix 520). Ex Áureo 04/07/2000, nº 2155. 2,85 g. EBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2128
Califato Omeya de Damasco. AH 121. Hisham ibn Abd al-Malik. Wassit. Dirhem. (S.Album 137) (Lavoix 522). Ex Áureo, 02/07/2003, nº 2271. 2,82 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2129
Califato Omeya de Damasco. AH 122. Hisham ibn Abd al-Malik. Wassit. Dirhem. (S.Album 137) (Lavoix 524). 2,95 g. EBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2130
Califato Omeya de Damasco. AH 123. Hisham ibn Abd al-Malik. Wassit. Dirhem. (S.Album 137) (Lavoix 525). Ex Áureo, 20/04/2005, nº 2354. 2,88 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2131
Emirato Independiente. AH 150. Abderrahman I. Al Andalus. Dirhem. (V. 48) (Fro. 1). Ex Áureo & Calicó 03/07/2014, nº 76. Rara. 2,73 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2132
Emirato Independiente. AH 153. Abderrahman I. Al Andalus. Dirhem. (V. 51) (Fro. 2). Ex Áureo 30/10/2002, nº 2401. 2,74 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2133
Emirato Independiente. AH 154. Abderrahman I. Al Andalus. Dirhem. (V. 52) (Fro. 1). Magnífico ejemplar. Ex Áureo 15/12/1992, nº 243. 2,77 g. EBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2134
Emirato Independiente. AH 155. Abderrahman I. Al Andalus. Dirhem. (V. 53) (Fro. 1). 2,76 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2135
Emirato Independiente. AH 160. Abderrahman I. Al Andalus. Dirhem. (V. 58) (Fro. 1). 2,69 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2136
Emirato Independiente. AH 164. Abderrahman I. Al Andalus. Dirhem. (V. 62) (Fro. 1). 2,71 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2137
Emirato Independiente. AH 165. Abderrahman I. Al Andalus. Dirhem. (V. 63) (Fro. 6). Ex Áureo 27/10/2005, nº 2065. 2,67 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2138
Emirato Independiente. AH 166. Abderrahman I. Al Andalus. Dirhem. (V. 64) (Fro. 1). 2,77 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2139
Emirato Independiente. AH 178. Hixem I. Al Andalus. Dirhem. (V. 76) (Fro. 2). 2,61 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2140
Emirato Independiente. ah 186. Al-Hakem I. Al Andalus. Dirhem. (V. 84) (Fro. 1). Ex Áureo 30/10/2002, nº 2411. 2,71 g. EBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2141
Emirato Independiente. AH 187. Al-Hakem I. Al Andalus. Dirhem. (V. 85) (Fro. 1). Ex Áureo 27/10/2005, nº 2073. 2,80 g. EBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2142
Emirato Independiente. AH 189. Al-Hakem I. Al Andalus. Dirhem. (V. 87) (Fro. 1). Ex Áureo 27/10/2005, nº 2074. 2,72 g. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2143
Emirato Independiente. AH 190. Al-Hakem I. Al Andalus. Dirhem. (V. 88) (Fro. 3). Ex Áureo 27/10/2004, nº 3162. 2,70 g. EBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2144
Emirato Independiente. AH 196. Al-Hakem I. Al Andalus. Dirhem. (V. 99) (Fro. 11). 2,71 g. EBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2145
Emirato Independiente. AH 197. Al-Hakem I. Al Andalus. Dirhem. (V. 103) (Fro. 4). Ex Áureo 30/10/2002, nº 2415. 2,71 g. EBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2146
Emirato Independiente. AH 199. Al-Hakem I. Al Andalus. Dirhem. (V. 106) (Fro. 12). Ex Áureo 17/12/2002, nº 480. 2,69 g. EBC/EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 410 - 2147
Emirato Independiente. AH 200. Al-Hakem I. Al Andalus. Dirhem. (V. 107) (Fro. 5). Bella. Ex Áureo 17/12/2002, nº 481. 2,66 g. EBC/EBC-.