Subasta 257

Date: 2014-02-05

# Items: 3643

Total starting: 270658

Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2656
AH 1313 (1895). Marruecos. 'Abd al-Aziz. Berlín. 1/2 rial. (Kr. 12.1). Escasa. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2657
AH 1313 (1895). Marruecos. Moulay al-Hasan I. París. 1/2 rial. (Kr. 7). MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2658
AH 1314 (1896). Marruecos. Moulay al-Hasan I. París. 1/2 rial. (Kr. 7). Rara. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2659
AH 1314 (1896). Marruecos. 'Abd al-Aziz. París. 1/2 rial. (Kr. 12.2). Escasa. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2660
AH 1315 (1897). Marruecos. 'Abd al-Aziz. Berlín. 1/2 rial. (Kr. 12.1). Golpecitos. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2661
AH 1315 (1897). Marruecos. 'Abd al-Aziz. Berlín. 1/2 rial. (Kr. 12.1). EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2662
AH 1315 (1897). Marruecos. 'Abd al-Aziz. París. 1/2 rial. (Kr. 12.2). MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2663
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2664
AH 1316 (1898). Marruecos. 'Abd al-Aziz. París. 1/2 rial. (Kr. 12.2). Escasa. EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2665
AH 1317 (1899). Marruecos. 'Abd al-Aziz. París. 1/2 rial. (Kr. 12.2). EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2666
AH 1318 (1900). Marruecos. 'Abd al-Aziz. París. 1/2 rial. (Kr. 12.2). EBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2667
AH 1318 (1900). Marruecos. 'Abd al-Aziz. París. 1/2 rial. (Kr. 12.2). MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2668
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2669
AH 1320 (1902). Marruecos. 'Abd al-Aziz. Berlín. 1/2 rial. (Kr. Deluxe ANA Centennial Edition 21). Golpecitos. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2670
AH 1320 (1902). Marruecos. 'Abd al-Aziz. Berlín. 1/2 rial. (Kr. Deluxe ANA Centennial Edition 21). MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2671
AH 1320 (1902). Marruecos. 'Abd al-Aziz. Birmingham. 1/2 rial. (Kr. 21.1). MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2672
AH 1320 (1902). Marruecos. 'Abd al-Aziz. Birmingham. 1/2 rial. (Kr. 21.1). MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2673
AH 1321 (1903). Marruecos. 'Abd al-Aziz. Birmingham. 1/2 rial. (Kr. Deluxe ANA Centennial Edition 21 (foto)). MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2674
AH 1321 (1903). Marruecos. 'Abd al-Aziz. Birmingham. 1/2 rial. (Kr. Deluxe ANA Centennial Edition 21 (foto)). MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2675
AH 1321 (1903). Marruecos. 'Abd al-Aziz. París. 1/2 rial. (Kr. 21.3). MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 257 - 2676
AH 1322 (1904). Marruecos. 'Abd al-Aziz. París. 1/2 rial. (Kr. 21.3). Golpecitos. Escasa. MBC+.