Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION

Date: 2015-04-22

# Items: 115

Total starting: 6950

Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4158
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4159
(204 d.C.). Septimio Severo. Denario. (Spink 6285) (S. 222) (RIC. 266). 3,49 g. MBC/MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4160
(204 d.C.). Septimio Severo. Denario. (Spink 6285) (S. 222) (RIC. 266). 3,95 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4161
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4162
s/d. Septimio Severo. Moesia inferior. Nicopolis ad Istrum. AE 25. (S.GIC. falta) (BMC. III, 2 var). 10,12 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4163
s/d. Septimio Severo. Moesia Inferior. Nicopolis ad Istrum. AE 27. (S.GIC. falta) (BMC. III, falta). 12 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4164
s/d. Septimio Severo. Moesia Inferior. Nicopolis ad Istrum. AE 28. (S.GIC. falta) (BMC. III, falta). Pátina verde. 11,85 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4165
(209 d.C.). Julia Domna. Denario. (Spink 6584) (S. 58) (RIC. 553). 3,45 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4166
(202 d.C.). Julia Domna. Denario. (Spink 6585) (S. 76) (RIC. 555). 3,38 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4167
(196-202 d.C.). Julia Domna. Denario. (Spink 6602) (S. 168a) (RIC. 644). 3,53 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4168
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4169
(216 d.C.). Caracalla. Denario. (Spink 6891) (S. 613) (RIC. 312d). 2,93 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4170
(204 d.C.). Caracalla. Denario. (Spink 6895) (S. 658) (RIC. 144b). 3,59 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4171
(204 d.C.). Plautilla. Denario. (Spink 7074) (S. 25a) (RIC. 369). 3,40 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4172
(214 d.C.). Julia Domna. Denario. (Spink 7100) (S. 32) (RIC. 373A, de Caracalla). 2,94 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4173
(212 d.C.). Julia Domna. Denario. (Spink 7104) (S. 137) (RIC. 382, de Caracalla). 2,51 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4174
(215 d.C.). Julia Domna. Denario. (Spink 7109) (S. 226) (RIC. 391, de Caracalla). 2,94 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4175
(203 d.C.). Geta. Denario. (Spink 7173) (S. 38a) (RIC. 9a). 3,24 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4176
(198 d.C.). Geta. Denario. (Spink 7174) (S. 44) (RIC. 2). 3,58 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4177
(208 d.C.). Geta. Denario. (Spink 7189) (S. 119) (RIC. 62b). 3,19 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 267 - MAIL COIN AUCTION - 4178
(201 d.C.). Geta. Denario. (Spink 7194 var) (S. 158a) (RIC. 16b var). 3,41 g. MBC.