Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2

Date: 2014-03-20

# Items: 1308

Total starting: 118827

Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3505
Jaume I (1213-1276). Aragón. Óbolo jaqués. (Cru.V.S. 319) (Cru.C.G. 2135). 0,29 grs. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3506
Jaume II (1291-1327). Barcelona. Óbolo. (Cru.V.S. 343.1) (Cru.C.G. 2165). 0,53 grs. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3507
Jaume II (1291-1327). Sicília. Pirral. (Cru.V.S. 355.1) (Cru.C.G. 2173a). 3,08 grs. Oxidaciones. (MBC+).
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3508
Jaume II (1291-1327). Aragón. Dinero jaqués. (Cru.V.S. 364) (Cru.C.G. 2182). 0,99 grs. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3509
Jaume II (1291-1327). Aragón. Óbolo jaqués. (Cru.V.S. 365) (Cru.C.G. 2183). 0,30 grs. MBC-/MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3510
Pere III (1336-1387). Aragón. Dinero. (Cru.V.S. 463) (Cru.C.G. 2276). 0,92 grs. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3511
Frederic III de Sicília (1296-1337). Sicília. Pirral. (Cru.V.S. 566) (Cru.C.G. 2554). 3,10 grs. BC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3512
Frederic IV de Sicília (1355-1377). Sicília. Pirral. (Cru.V.S. 631) (Cru.C.G. 2612). 3,23 grs. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3513
Ferran II (1479-1516). Barcelona. Croat. (Cru.V.S. 1141) (Badia 767) (Cru.C.G. falta). 3,14 grs. Golpes. (MBC-).
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3514
Ferran II (1479-1516). Barcelona. Croat. (Cru.V.S. 1141.1) (Cru.C.G. 3070). 3,26 grs. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3515
Balaguer. Senyal. (Cru. 1050) (Cru.V.S. 1358) (Cru.C.G. falta). MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3516
(s. XV). Balaguer. Senyal. (Cru. 1051) (Cru.V.S. 1359) (Cru.C.G. 3649a) (Cal. 193). MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3517
(s. XV). Balaguer. Senyal. (Cru. 1052) (Cru.V.S. 1361) (Cru.C.G. 3649) (Cal. 192). MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3518
Barcelona. La Seu. Pellofa. (Cru. 1375). Latón. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3519
Barcelona. La Seu. Pellofa. (Cru. 1381). Latón. Valor: 2. Muy rara. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3520
Castelló de Farfanya. Senyal. (Cru. 1448) (Cru.V.S. 1390) (Cru.C.G. 3693a) (Cal. 208 var). F invertida. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3521
Girona. Sant Narcís. Pellofa. (Cru. 1687). Latón. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3522
Girona. Sant Feliu. Lote de 3 pellofes. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3523
Lleida. Pugesa. (Cru. 1741) (Cru.V.S. 1451) (Cru.C.G. 3753). MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3524
Lleida. Pugesa. (Cru. 1752) (Cru.V.S. 1461) (Cru.C.G. 3760). MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 258 – GENERAL AUCTION - Session 2 - 3525
Perpinyà. Diner. (Cru. 1942) (Cru.V.S. 1496) (Cru.C.G. 3799) (Cal. 163, como menut). MBC/MBC-.