Vescomtat de Bearn. A nom de Cèntul (s. XI-1426). Diner morlà. (Cru.V.S. 166) (Cru.Occitània 92) (Cru.C.G. 2030). 0,84 g. Buen ejemplar. MBC+.
Comtat d'Embrun. Bertran d'Urgell (1150-1207). Diner. (Cru.V.S. falta) (Cru.Occitània 115e, como Bernat I, la cita como inédita) (Cru.C.G. falta). 0,84 g. Bella. Rara y más así. EBC.
Comtat de Provença. Alfons I (1162-1196). Provença. Diner de la mitra. (Cru.V.S. 168) (Cru.Occitània 94) (Cru.C.G. 2102). 0,88 g. Atractiva. Rara así. EBC-.
Comtat de Provença. Alfons I (1162-1196). Provença. Òbol de la mitra. (Cru.V.S. 169) (Cru.Occitània 95) (Cru.C.G. 2103). 0,43 g. Bella. Rara así. EBC-.