Comtats de Carcassona i Besiers. Roger II Trencavell (1167-1194). Carcassona. Diner. (Cru.V.S. 143) (Cru.Occitània 19) (Cru.C.G. 2004 var). 0,89 g. Rara. MBC/MBC+.
Comtat de Rodés. Hug I, II i III (1132-1196). Rodés. Diner. (Cru.V.S. 154) (Cru.Occitània 66) (Cru.C.G. 2017). 0,80 g. Buen ejemplar. MBC+.
Comtat de Rodés. Enric II i III (1214-1302). Rodés. Diner. (Cru.V.S. falta) (Cru.Occitània 69, error foto) (Cru.C.G. 2019). 0,83 g. Rara. MBC.
Vescomtat de Narbona. Berenguer (1019-1067). Narbona. Òbol. (Cru.V.S. falta) (Cru.Occitània 41 var. por punto) (Cru.C.G. 2023 var. por punto). 0,56 g. Muy rara. Sólo se acuñaron 415 ejemplares. MBC/MBC+.
Vescomtat de Narbona. Eimeric I (1069-1105). Narbona. Òbol. (Cru.V.S. falta) (Cru.Occitània 48, la cita como única) (Cru.C.G. 2025, la cita como única). 0,30 g. Rarísima. MBC.
Senyoria de Montpeller. Anònimes dels s. XII a XIV. Montpeller. (Cru.V.S. 163 y 164) (Cru.Occitània 58 y 59) (Cru.C.G. 2112 y 2113). Lote de un diner y un òbol melgorès. MBC/MBC+.