Auction 351 – On-line auction

Date: 2020-09-17

# Items: 2563

Total starting: 263200

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1031 Numistats ref: 275183

Guerra dels Segadors Authority
Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 178 References
1644. Guerra dels Segadors. Perpinyà. 1 diner. (AC. 178). 1,28 g. Lluís XIV. Orlas interiores. Rara. MBC/MBC+. Description
MBC+ Grade
18 EUR Starting
30 EUR Estimate
29 EUR Realized
2 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1032 Numistats ref: 275182

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 185 Aureo-Calicó (2008) 205 References
1650. Guerra dels Segadors. Perpinyà. 1 diner. (AC. 185) (Cru.C.G. 4639i). 0,55 g. Lluís XIV. MBC-. Description
MBC- Grade
9 EUR Starting
15 EUR Estimate
15 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1033 Numistats ref: 275181

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 186 Aureo-Calicó (2008) 206 References
1651. Guerra dels Segadors. Perpinyà. 1 diner. (AC. 186). 0,73 g. Lluís XIV. Defectos de acuñación en reverso. Escasa. (MBC-). Description
MBC- Grade
9 EUR Starting
15 EUR Estimate
10 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1034 Numistats ref: 275180

1644. Guerra dels Segadors. Perpinyà. 2 sous. (AC. 205 var) (Cru.C.G. 4635 var) (Cru.Segadors 120a var). 3,12 g. Valor: 2 (al revés y sin puntos debajo). Contramarca: Cabeza de San Juan. Rara. MBC-. Description
MBC- Grade
60 EUR Starting
90 EUR Estimate
80 EUR Realized

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1035 Numistats ref: 275179

1647. Guerra dels Segadors. Perpinyà. 2 sous. (AC. 209 var). 2,92 g. Contramarca: cabeza de San Juan. Rara. MBC-. Description
MBC- Grade
18 EUR Starting
30 EUR Estimate

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1036 Numistats ref: 275178

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 211 References
1576. Guerra dels Segadors. Puigcerdà. 1 diner. (AC. 211). 0,61 g. Felipe IV. Acuñada en 1641. MBC. Description
MBC Grade
30 EUR Starting
50 EUR Estimate
6 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1037 Numistats ref: 275177

Diner Denomination
157 (sic). Guerra dels Segadors. Puigcerdà. 1 diner. (AC. 211.1). 0,95 g. Felipe IV. Acuñada en 1641. Atractiva. Rara así. EBC. Description
EBC Grade
50 EUR Starting
80 EUR Estimate
75 EUR Realized
6 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1038 Numistats ref: 275176

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 212 Aureo-Calicó (2008) 207 References
1641. Guerra dels Segadors. Puigcerdà. 1 diner. (AC. 212). 0,79 g. Felipe IV. MBC. Description
MBC Grade
15 EUR Starting
25 EUR Estimate
51 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1039 Numistats ref: 275175

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 213 References
164 (sic). Guerra dels Segadors. Puigcerdà. 1 diner. (AC. 213). 0,73 g. Felipe IV. Rara. MBC-. Description
MBC- Grade
18 EUR Starting
30 EUR Estimate
25 EUR Realized
1 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1040 Numistats ref: 275174

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 221 Aureo-Calicó (2008) 214 References
1641. Guerra dels Segadors. Solsona. 1 diner. (AC. 221). 0,67 g. Felipe IV. MBC. Description
MBC Grade
25 EUR Starting
40 EUR Estimate
31 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1041 Numistats ref: 275173

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 222 Aureo-Calicó (2008) 215 References
1643. Guerra dels Segadors. Solsona. 1 diner. (AC. 222). 0,92 g. Felipe IV. Algo descentrada. Escasa. MBC-. Description
MBC- Grade
12 EUR Starting
20 EUR Estimate
14 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1042 Numistats ref: 275172

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 223 Aureo-Calicó (2008) 216 References
1641. Guerra dels Segadors. Solsona. 1 diner. (AC. 223). 0,72 g. Felipe IV. Escasa. MBC/BC+. Description
MBC Grade
40 EUR Starting
70 EUR Estimate
40 EUR Realized
18 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1043 Numistats ref: 275171

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 225 References
1641. Guerra dels Segadors. Solsona. 1 diner. (AC. 225). 0,57 g. Felipe IV. Contramarca S. Rara. (MBC-). Description
MBC- Grade
35 EUR Starting
50 EUR Estimate
35 EUR Realized
1 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1044 Numistats ref: 275170

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 232 Aureo-Calicó (2008) 222 References
1642. Guerra dels Segadors. Tàrrega. 1 diner. (AC. 232). 0,82 g. Busto de Luis XIII a izquierda. MBC-/BC+. Description
MBC- Grade
12 EUR Starting
20 EUR Estimate
12 EUR Realized
23 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1045 Numistats ref: 275169

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 233 Aureo-Calicó (2008) 221 References
1642. Guerra dels Segadors. Tàrrega. 1 diner. (AC. 233). 1,05 g. Busto de Lluís XIII a derecha. Concreciones. Rara. (MBC+). Description
MBC+ Grade
12 EUR Starting
20 EUR Estimate
15 EUR Realized
21 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1046 Numistats ref: 275168

Sisè Denomination
Aureo-Calicó (2019) 234 Aureo-Calicó (2008) 218 References
1641. Guerra dels Segadors. Tàrrega. 1 sisè. (AC. 234). 2,99 g. Principat. Escasa. BC+. Description
18 EUR Starting
30 EUR Estimate
39 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1047 Numistats ref: 275167

Sisè Denomination
Aureo-Calicó (2019) 235 Aureo-Calicó (2008) 219 References
16(41). Guerra dels Segadors. Tàrrega. 1 sisè. (AC. 235). 2,86 g. Lluís XIII. BC+. Description
9 EUR Starting
15 EUR Estimate
11 EUR Realized
10 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1048 Numistats ref: 275166

Sisè Denomination
Aureo-Calicó (2019) 239 Aureo-Calicó (2008) 224 References
(1641). Guerra dels Segadors. Terrassa. 1 sisè. (AC. 239). 4,12 g. Principat. Escasa. MBC. Description
MBC Grade
18 EUR Starting
30 EUR Estimate
45 EUR Realized
7 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1049 Numistats ref: 275165

1642. Guerra dels Segadors. Vic. 1 diner. 1,3 g. Lluís XIII. Escudo girado 90º. Falsa de época muy curiosa. MBC-. Description
MBC- Grade
8 EUR Starting
15 EUR Estimate

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 351 – On-line auction - 1050 Numistats ref: 275164

Diner Denomination
Aureo-Calicó (2019) 254 Aureo-Calicó (2008) 229 References
1643. Guerra dels Segadors. Vic. 1 diner. (AC. 254). 1,54 g. Lluís XIV. BC+/MBC-. Description
MBC- Grade
6 EUR Starting
9 EUR Estimate
25 Past auctions