Subasta 265 - MAIL COIN AUCTION
Date: 2015-02-05
# Items: 225
Total starting: 21698
All items (225)
(225)
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 265 - MAIL COIN AUCTION - 2357
Numistats ref: 195497
(305-307 d.C.). Maximino II, Daza. Treveri. Follis. (Spink 14739) (Co. 92) (RIC. 667b). 11,07 g. MBC+/EBC.
EBC
Grade
60 EUR
Starting
80 EUR
Estimate
75 EUR
Realized
Find potential matches automatically
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 265 - MAIL COIN AUCTION - 2358
Numistats ref: 195496
(306-307 d.C.). Maximino II, Daza. Ticinum. Follis. (Spink 14771) (Co. 188) (RIC. 74). 9,61 g. MBC+.
MBC
Grade
50 EUR
Starting
70 EUR
Estimate
EUR
Realized
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 265 - MAIL COIN AUCTION - 2359
Numistats ref: 195495
(309-310 d.C.). Majencio. Aquileia. Follis. (Spink 14992) (Co. 42) (RIC. 113). 8,38 g. EBC+.
EBC
Grade
100 EUR
Starting
150 EUR
Estimate
165 EUR
Realized
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 265 - MAIL COIN AUCTION - 2360
Numistats ref: 195494
(330-333 d.C.). Constantino I. Tesalónica. AE 18. (Spink 16516) (Co. 17) (RIC. 187). 2,76 g. EBC-.
EBC
Grade
20 EUR
Starting
30 EUR
Estimate
25 EUR
Realized
Aureo & Calicó, S.L. - Subasta 265 - MAIL COIN AUCTION - 2361
Numistats ref: 195493
(320-321 d.C.). Crispo. Siscia. AE 19. (Spink 16772) (Co. 44) (RIC. 165). 3,49 g. EBC/EBC-.
EBC
Grade
30 EUR
Starting
50 EUR
Estimate
37 EUR
Realized
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12