Auction 437

Date: 2024-09-19

# Items: 1409

Total starting: 74836

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2761 Numistats ref: 657733

USA Authority
Dollar Denomination
KM 110 References
Categoría no encontrada Category
Estados Unidos. 1896. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 110). AG. 26,73 g. MBC/MBC+. Description
MBC+ Grade
18 EUR Starting
30 EUR Estimate
1260 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2762 Numistats ref: 657734

USA Authority
Dollar Denomination
KM 110 References
Estados Unidos. 1897. O (Nueva Orleans). 1 dólar. (KM. 110). Rayita. AG. 26,57 g. MBC-. Description
MBC- Grade
18 EUR Starting
30 EUR Estimate
1260 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2763 Numistats ref: 657735

USA Authority
Dollar Denomination
KM 110 References
Estados Unidos. 1897. S (San Francisco). 1 dólar. (KM. 110). AG. 26,72 g. EBC. Description
EBC Grade
25 EUR Starting
40 EUR Estimate
1260 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2764 Numistats ref: 657736

USA Authority
Dollar Denomination
KM 110 References
Estados Unidos. 1902. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 110). AG. 26,09 g. BC. Description
BC Grade
12 EUR Starting
20 EUR Estimate
1260 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2765 Numistats ref: 657737

USA Authority
Dollar Denomination
KM 110 References
Estados Unidos. 1903. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 110). AG. 26,70 g. MBC. Description
MBC Grade
15 EUR Starting
25 EUR Estimate
1260 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2766 Numistats ref: 657738

USA Authority
Dollar Denomination
KM 110 References
Estados Unidos. 1921. Filadelfia. 1 dólar. (KM.110). AG. 26,67g. EBC-. Description
ebc- Grade
20 EUR Starting
25 EUR Estimate
1260 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2767 Numistats ref: 657739

USA Authority
Dollar Denomination
KM 110 References
Estados Unidos. 1921. D (Denver). 1 dólar. (KM. 110). AG. 26,65 g. MBC+. Description
MBC+ Grade
20 EUR Starting
25 EUR Estimate
1260 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2768 Numistats ref: 657740

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1922. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 150). AG. 26,72 g. MBC. Description
MBC Grade
15 EUR Starting
25 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2769 Numistats ref: 657741

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1922. D (Denver). 1 dólar. (KM. 150). AG. 26,55 g. MBC-. Description
MBC- Grade
15 EUR Starting
25 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2770 Numistats ref: 657742

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1922. S (San Francisco). 1 dólar. (KM. 150). Rayitas. AG. 26,72 g. MBC-. Description
MBC- Grade
12 EUR Starting
20 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2771 Numistats ref: 657743

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1923. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 150). AG. 26,79 g. EBC. Description
EBC Grade
20 EUR Starting
30 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2772 Numistats ref: 657744

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1923. D (Denver). 1 dólar. (KM. 150). AG. 26,54 g. MBC- Description
MBC- Grade
18 EUR Starting
22 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2773 Numistats ref: 657745

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1923. S (San Francisco). 1 dólar. (KM. 150). AG. 26,45 g. BC+. Description
17 EUR Starting
22 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2774 Numistats ref: 657746

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1924. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 150). AG. 26,71 g. MBC+. Description
MBC+ Grade
20 EUR Starting
25 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2775 Numistats ref: 657747

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1925. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 150). AG. 26,76 g. MBC+. Description
MBC+ Grade
20 EUR Starting
25 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2776 Numistats ref: 657748

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1926. D (Denver). 1 dólar. (KM. 150). AG. 26,64 g. MBC+. Description
MBC+ Grade
20 EUR Starting
25 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2777 Numistats ref: 657749

USA Authority
Dollar Denomination
KM 150 References
Estados Unidos. 1927. D (Denver). 1 dólar. (KM. 150). AG. 26,62 g. BC+ Description
17 EUR Starting
22 EUR Estimate
199 Past auctions

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2778 Numistats ref: 657750

Estados Unidos. 1971. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 203a). Alunizaje. 22,83 g. EBC+. Description
EBC+ Grade
5 EUR Starting
7 EUR Estimate

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2779 Numistats ref: 657751

Estados Unidos. 1987. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 273). AG. 31,38 g. S/C. Description
S/C Grade
30 EUR Starting
50 EUR Estimate

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 437 . 2780 Numistats ref: 657752

Estados Unidos. 1993. Filadelfia. 1 dólar. (KM. 273). AG. 31,30 g. S/C-. Description
S/C- Grade
18 EUR Starting
30 EUR Estimate