Auction 433

Date: 2024-06-19

# Items: 690

Total starting: 262103

Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1463
1862. Isabel II. Madrid. 20 reales. (AC. 620). Light hairlines. 25,94 g. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1464
1863. Isabel II. Madrid. 20 reales. (AC. 621). Scarce. 25,76 g. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1465
1850. Isabel II. Seville. RD. 20 reales. (AC. 624). Rare. 25,51 g. MBC-/MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1466
1858. Isabel II. Seville. 20 reales. (AC. 635). 25,89 g. MBC/MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1467
1859. Isabel II. Seville. 20 reales. (AC. 636). Rare. 25,82 g. MBC-/MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1468
1861. Isabel II. Seville. 20 reales. (AC. 640). Scarce. 25,81 g. MBC-/MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1469
1862. Isabel II. Seville. 20 reales. (AC. 641). Scarce. 25,85 g. MBC-/MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1470
1863. Isabel II. Seville. 20 reales. (AC. 643). Scarce. 25,78 g. MBC-/MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1471
1861. Isabel II. Madrid. 20 reales. (AC. 672). 1,64 g. EBC-/EBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1472
1865. Isabel II. Madrid. 2 escudos. (AC. 675). 1,67 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1473
1862. Isabel II. Madrid. 40 reales. (AC. 681). 3,36 g. MBC-/MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1474
1863. Isabel II. Madrid. 40 reales. (AC. 682). 3,35 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1475
1864. Isabel II. Madrid. 40 reales. (AC. 686). 3,37 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1476
1865. Isabel II. Madrid. 4 escudos. (AC. 688). 3,31 g. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1477
1866. Isabel II. Madrid. 4 escudos. (AC. 689). 3,35 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1478
1867. Isabel II. Madrid. 4 escudos. (AC. 691). 3,33 g. MBC+.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1479
1868*68. Isabel II. Madrid. 4 escudos. (AC. 693). Hairline. 3,35 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1480
1838. Isabel II. Barcelona. PS. 80 reales. (AC. 701). ...CONSTITUCION. 6,73 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1481
1839. Isabel II. Barcelona. PS. 80 reales. (AC. 704). Hairline. Dings. 6,72 g. MBC-.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1482
1840. Isabel II. Barcelona. PS. 80 reales. (AC. 705). Ex-jewelry. 6,67 g. MBC.
Aureo & Calicó, S.L. - Auction 433 . 1483
1835. Isabel II. Madrid. CR. 80 reales. (AC. 720). Scarce. 6,72 g. MBC-.