Vescomtat de Bearn. A nom de Cèntul (s. XI-1426). Diner morlà. (Cru.V.S. 166) (Cru.Occitània 92) (Cru.C.G. 2030). Escasa así. 1,21 g. EBC-.
Comtat de Provença. Alfons I (1162-1196). Provença. Diner de la mitra. (Cru.V.S. 168) (Cru.Occitània 94) (Cru.C.G. 2102). Manchitas. Escasa. 0,90 g. MBC+.
Comtat de Provença. Alfons I (1162-1196). Provença. Òbol de la mitra. (Cru.V.S. 169) (Cru.Occitània 95) (Cru.C.G. 2103). Atractiva. Escasa. 0,43 g. EBC.
Comtat de Provença. Pere I (1196-1213). Provença. Òbol de ral coronat. (Cru.V.S. 173) (Cru.Occitània 99) (Cru.C.G. 2115). Corona doble. Escasa. 0,47 g. MBC+.